İzmir Doğal Yaşam Parkı: Giriş Ücreti, Saatleri, Ulaşım

İzmir Doğal Yaşam Parkı
İzmir Doğal Yaşam Parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir’in en güzide ve en çok tercih edilen yerlerinden biridir. Kaliteli bir alan olması ile birlikte gün içerisinde yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Keyifli vakit geçirmek ve boş vaktini değerlendirmek isteyen bireyler için vazgeçilmez yerlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Park ile ilgili ulaşım, ücret ve daha birçok bilgiyi öğrenerek sizlerde boş vaktinizi keyifle değerlendirebilirsiniz.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Giriş ve Çıkış Saatleri

Parkı ziyaret etmeye karar veren bireyler saat 09.00’da parkın açılacağını unutmamalılar. Mevsime göre kapanış saatleri belirlenmektedir.

Doğal Yaşam Parkı Giriş Saatleri ve Ücreti
Doğal Yaşam Parkı Giriş Saatleri ve Ücreti

Kış döneminde gişeler 16:00’da kapanırken parkın kapanış saati 17:00’dır. Kıştan, ilkbahara geçiş ve sonbahardan kışa geçiş döneminde gişeler 17:00’da, park 18:00’da kapanır. İlkbahar ve sonbahar döneminde gişelerin kapanma saati 18:00 iken, park 19:00’da kapanır. Yaz döneminde hafta içi günleri ilkbahar tarifesi uygulanır, hafta sonları gişeler 19:00’da, park 20:00’da kapanır. Park içerisinde çıkış saatinin yaklaşması ile yetkililer tarafından anonslar yapılmaktadır.

Doğal Yaşam Parkı Giriş Ücreti

İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücretleri ise sivil ve öğrenci vatandaşlara göre değişiklik göstermektedir. Öğrenci olan bireyler öğrenci kartını göstermeleri ile birlikte 2 TL ödeyeceklerdir. Yetişkin ve sivil olan bireyler ise 5 TL ödeme yapacaklardır. 0-6 yaş arası çocuklardan ücret talep edilmezken engelli, gazi veya şehit yakını olan bireylerde hiçbir şekilde ücret ödememektedir.

Doğal Yaşam Parkı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in Sasalı bölgesinde yer alan parka gidebilmek için Karşıyaka Vapur İskelesi’nden hareket eden 777 numaralı araca binmeniz gerekmektedir. Tabiki bunun dışında ise Çiğli Aktarma Merkezi’nden bineceğiz otobüste sizleri parka ulaştıracaktır. Çiğli Aktarma Merkezi’nden ise 751 numaralı araca binmeniz yeterli olacaktır.

Sasalı Doğal Yaşam Parkı Ulaşım
Sasalı Doğal Yaşam Parkı Ulaşım

Kendi araçları ile parkı ziyaret etmek isteyenler;

  • Çevre yolunu kullanacak olan ziyaretçiler Atatürk Organize Sanayi Bölgesi istikametinde devam etmeleri gerekmektedir. Sanayinin içine girmeden yola devam ettiğinizde karşınıza çıkacak park tabelalarını takip edebilirsiniz.
  • Çiğli veya Karşıyaka bölgesinden parka ulaşmayı hedefleyenler Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne dönüş yapmaları ile birlikte karşılarına park ile ilgili tabelalar çıkacaktır.

Park İçinde Alışveriş İmkânı

İzmir Doğal Yaşam Parkı sizlere alışveriş imkânı da sunmaktadır. Tesis içerisinde bulunan mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca yemek yiyebileceğiniz ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok mekân da bulunmaktadır. Araçları ile parkı ziyaret etmeye karar veren bireyler için hiçbir şekilde park sorunu bulunmamaktadır. Dilediğiniz gibi araçlarınız ile bölgeye gidebilirsiniz.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Haritası
İzmir Doğal Yaşam Parkı Haritası

Doğal Yaşam Parkı Kuralları

Vaktinizi değerlendirme karar verdikten sonra parkı tercih ettiyseniz bilmeniz gereken kuralların olduğunu unutmamalısınız. Park içerisinde akülü araçlar ve bisikletler ile kesinlikle giriş yapılmamaktadır. Paten, kaykay ve scooter gibi basit araçlar ile giremeyeceğinizi de unutmamalısınız. Balon, top, uçurtma, kesici ve yaralayıcı alet ile giremeyeceğiniz gibi evcil hayvanlarınız ile de park içerisine giriş yapmamalısınız.

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 89

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!