İzmir’de Sevgiliyle Gidilecek Sakin Yerler: Doğal Mekanlar

İzmir'de Sevgiliyle Gidilecek Sakin Yerler
İzmir'de Sevgiliyle Gidilecek Sakin Yerler

İzmir’de sevgiliyle gidilecek sakin yerler, sevgiliyle baş başa kalabileceğiniz doğal mekanları bu yazımızda listeledik. Özellikle pandemi döneminde kapalı olan kafeler ya da kalabalık yerlere gitmemeyi tercih eden çiftler için pek çok farklı alternatif yazımızda mevcuttur.

İzmir Türkiye’nin 3. büyük şehri ve 4 buçuk milyona yakın bir nüfusa sahip. Dolayısıyla özellikle de merkezi noktalarda sakin yer bulmak her zaman çok kolay olmuyor. Yine de sevgilinizle baş başa kalabileceğiniz sakin yerler bulmak mümkün. Sizin için sevgilinizle gidebileceğiniz İzmir’deki sakin yerleri derledik.

Buca Şahin Tepesi

Buca Şahin Tepesi
Buca Şahin Tepesi

Kalabalık olduğu kadar da sakin bir nokta. Özellikle geç saatlerde kokoreç yemek isteyenler tarafından ve İzmir’in ışıltılı sokaklarını seyretmek için tercih edilen Buca Şahin Tepesi her zaman boş göremeyeceğiniz bir mekân. Kalabalık olmasına aldırmayın, alkol alan birkaç kişi dışında size bulaşan kimse olmayacaktır. Yalnız kalmak istediğiniz bir anda gidebileceğiniz bir yer olduğu için listenize ekleyebilirsiniz.

Bornova Büyük Park

Bornova Büyükpark
Bornova Büyükpark

Ege Üniversitesi’ne yakın olması sebebiyle pek sakin görmeniz mümkün değil. Ama parktaki çimlerin bir köşesinde ya da herhangi bir ağacın altında insanlardan uzak, istediğiniz gibi bir nokta bulmanız mümkün.

Alsancak Kordon

İzmir Alsancak Kordonboyu
İzmir Alsancak Kordonboyu

İzmir’in belki de en kalabalık noktası olan Alsancak Kordon yine yalnız kalmak isteyen sevgililerin tercih ettiği ilk yerlerden biri. Eğer daha önce gittiyseniz ya da giderseniz çimlerin üzerinde ya da çalılıkların kuytularında yalnız kalmayı seçmiş çiftlere rastlayacaksınız. Büyük şehirler ve artan suç oranı göz önüne alındığında çiftlerin tercih edebileceği en güvenli yerlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Kültürpark

İzmir Kültürpark
İzmir Kültürpark

İzmir’in göbeğinde devasa bir park olan Kültürpark da zaman zaman oldukça kalabalık olan yerlerden. Buna rağmen devasa bir park olmasından dolayı her zaman sakin bir noktasını keşfedebilirsiniz. Ulaşımın da oldukça kolay olduğu Konak’ın Çankaya ve Basmane semtleri arasında yer alan Kültürpark ilk tercihlerinizden biri olabilir.

Sasalı Doğal Yaşam Parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı
İzmir Doğal Yaşam Parkı

Çiğli ilçesine bağlı olan Sasalı, İzmir Doğal Yaşam Parkı’na da oldukça yakın bir mesire alanı. Yeşilliklerle kaplı bir orman olan bu bölgede uzun bir bisiklet yolu ve yürüyüş parkurları da var. Oldukça büyük bir alan olduğu için rahatlıkla sakin bir nokta bulabiliyorsunuz.

İnciraltı

İnciraltı Kent Ormanı
İnciraltı Kent Ormanı

İnciraltı, sevgiliyle gidilecek sakin ve doğal yerlerden biridir. Oldukça geniş bir alana kurulmuş olan İncialtı Kent Ormanı; doğal örtüsü, uzun yürüyüş parkurları, bisiklet yollarıyla sevgililerin sıkça uğradığı mekanların başında gelir. Denizin kıyısında yer alan İnciraltı, sevgilinizle baş başa romantik anlar yaşayabileceğiniz bir yerdir. İnciraltı, İzmir’in Balçova ilçesinde yer alır.

Balçova Teleferik

izmir teleferik
izmir teleferik

Balçova Teleferik de sevgiliyle baş başa kalabileceğiniz sakin mekanlar arasında yer alır. Hem romantik bir teleferik turu yaşayabilir, hem de teleferiğin zirvesinde yer alan uçsuz bucaksız yeşillik alanlarda doğayla iç içe olabilirsiniz. İzmir’in en güzel manzarasını da seyredebileceğiniz Teleferik’te ayrıca İzmir’i çevreleyen akarsuları ve ormanlık alanları da keşfedebilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 71

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!