İzmir’in En İyi Hamamları; Türk Hamamları ve Spa’lar

İzmir'in En İyi Hamamları ve Spa Salonları
İzmir'in En İyi Hamamları ve Spa Salonları

İzmir’in en iyi hamamları ve İzmir’deki en güzel Türk hamamları / spa salonlarınu bu yazımızda listeledik. İzmir’de hamam sefası yaşamak isteyenler için pek çok alternatif var. Bunların arasından en seçkinlerini bu yazımızda keşfedebilirsiniz.

Hamam kültürü, Romalılara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Eski zamanlarda insanların temizlik gibi yaşamsal ihtiyaçlarını gidermenin yanında aynı zamanda da bir sosyal merkez olarak görülmüştür. Birçoğumuzun bileceği gibi kimi zaman da aile büyükleri, evlenilecek kıza karar vermek üzere hamamları tercih etmişlerdir. Günümüzde hamamlar eskisi gibi yaşamsal bir ihtiyacı giderecek ve insanların sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir buluşma noktasından ziyade rahatlama ya da dinlenme amacıyla kullanılmaktadır.

Türkler için ise hamam kültürü çok ayrı bir yere sahiptir. Türk kültürünün izlerini taşıyan birçok antik şehirde dahi hamam kalıntılarına rastlanmıştır. Bugün de Türk hamamları oldukça özeldir ve dünyanın farklı yerlerinden ülkemize gelen turistlerin mutlaka uğradıkları birer mekân konumundadır. Öyle ki tatil kentlerindeki birçok 5 yıldızlı otel müşterilerine Türk hamamı hizmeti de sunmaktadır.

İzmir’deki En Güzel Hamamlar

Özellikle İzmir ve çevresi kaplıcalar ile termal tesislerin yanında hamamları ile de bilinmektedir. İzmir’de Osmanlı döneminden kalan çok sayıdaki tarihi hamamın yanında dünya standartlarında hizmet sunan modern hamamlar da bulunmaktadır. Sizler için İzmir’in en iyi hamamlarını derledik.

  • Fes Spa Hamam
  • Tevfik Paşa Hamamı
  • Alibey Hamamı
  • Hoşgör Hamamı
  • Flexfit Fitness Spa
  • Carrera Fitness Spa
  • Balçova Termal Otel Hamamı

Fes Spa Hamam

Fes Spa Hamam
Fes Spa Hamam

İzmir’de son dönemde hizmete giren modern ve ihtişamlı bir mekan olan Fes Spa Hamam, pek çok farklı kalemde hizmet vermektedir. Bünyesinde masaj salonları, yüzme havuzu, hamam odaları, kar çeşmesi, Türk hamamı, buhar odası, sauna, jakuzi ve fitness salonu ile hizmet vermektedir. Erkek ve kadın müşteriler için farklı alanlarda hizmet veren Fes Spa Hamam; Gaziemir’de Optimum AVM‘nin hemen yanında yer almaktadır. Farklı paketlerle müşterilerine hizmet veren Fes’in giriş ücreti 65 TL, giriş+kese, köpük ücreti ise 2021 yılı itibariyle 100 TL’dir. Ayrıca ayak ve vücut masajlarıyla birlikte farklı hizmet alanlarında da paketler satın alabilirsiniz. Fes Spa Hamam’ın çalışma saatleri erkekler bölümünde 08:00-24:00 arasıyken, kadınlar bölümünde 10:00-22:00 şeklindedir.

Adres: 9 Eylül Mahallesi 340 Sokak No:4 Gaziemir – İzmir (Optimum Alışveriş Merkezi Yanı)

Telefon: 0 232 210 01 01 / 0 232 210 01 02

Tevfik Paşa Hamamı

Tevfik Paşa Hamamı
Tevfik Paşa Hamamı

Osmanlı döneminden kalan tarihi bir hamamdır. Günümüze kadar ulaşabilmiş yapılardan biridir. Moloz, taş ve tuğladan yapılmıştır. Ne zaman yapıldığına dair net bir bilgi yoktur ancak mimari özellikleri sebebiyle 18. yüzyılın sonların yapıldığı sanılmaktadır. Yamuk planlı bir yapıya sahiptir. Basmane semti yakınlarında bulunmaktadır. Tevfikpaşa Hamamı saat 07.00 – 22.00 arası kadınlara hizmet vermektedir.

Adres: Anafartalar Caddesi – Mezarlıkbaşı, Konak, İzmir

Telefon: 0232 425 1474

Alibey Hamamı

Alibey Hamamı
Alibey Hamamı

Arazi şekli sebebiyle yamuk planlı bir hamamdır. Osmanlı’nın İzmir’e bir mirası niteliğindedir. Karşıyaka’da bulunan Alibey Hamamı’nın ne zaman yapıldığına dair net bir kanıt yoktur ancak hamamın mimari özellikleri göz önünde bulundurulduğunda 19. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir.

Adres: 1671 Sokak No:88 – Karşıyaka-İzmir
Telefon: 0232 369 0770

Hoşgör Hamamı

Hoşgör Hamamı
Hoşgör Hamamı

Tarihi Hoşgör Hamamı, Konak’ın Karataş semtinde bulunan, yine Osmanlı yadigârı tarihi bir yapıdır. Kitabesi günümüze ulaşamadığından dolayı yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte 18. yüzyılda yapıldığı sanılmaktadır. Hamamda birçok defa yapılan restorasyon çalışmaları neticesinde bugün orijinalliğinden oldukça uzaktır. 07.00 – 11.00 ve 17.00 – 23.00 saatleri arasında erkeklere hizmet veren hamam 11.00 – 17.00 arasında kadınlara hizmet vermektedir.

Adres: Barbaros Mahallesi 360 Sokak No:10 Karataş – Konak-İzmir
Telefon: 0232 425 2093

Flexfit Fitness & Spa

Flexfit Fitness Spa
Flexfit Fitness Spa

Modern bir hamamdır. Aynı zamanda spor salonu olarak hizmet veren işletme Karşıyaka’da bulunmaktadır. Spa bölümü 12.00 ve 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pazar, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kadınlara hizmet veren hamam; Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri de erkeklerin kullanımına açık. Oldukça büyük bir alana sahip olan Flexfit Fitness & Spa’da Spa’ya giriş ücreti günlük 30 TL.

Adres: Zübeyde Hanım Mahallesi, 7448/18. Sk. 12/A, 35570 Karşıyaka/İzmir
Telefon: 0232 935 9306

Carrera Fitness & Spa

Carrera Fitness & Spa
Carrera Fitness & Spa

Bir fitness merkezi olarak da hizmet veren firma, Folkart Çarşı’da bulunuyor. Havuzun da bulunduğu tesis son teknoloji ekipmanlar ile modern bir hamam deneyimi yaşamak isteyen misafirlerini ağırlıyor. Dışarıdan yiyecek ve içecek alınmıyor. İşletme saat 09.00 ile 22.00 arası hizmet veriyor.

Adres: Adalet Mahallesi, Manas Blv. A kule, Folkart Towers No:47, 35530 Bayraklı/İzmir
Telefon: 0232 290 0777

Balçova Termal Otel Hamamı

Balçova Termal Otel Hamamı
Balçova Termal Otel Hamamı

İzmir’de kaplıca ve hamam gibi hizmetleri sonucu sağlık alanında önemli bir yere sahip olan Balçova Termal Otel, hamamı ile de İzmir’de adından söz ettiriyor. İşletme randevulu sistem ile çalışıyor ve 08.00 – 18.30 arasında hizmet veriyor. Kişi başı 25 TL civarı bir ücret alınan hamamı 1 saat 15 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz.

Adres: Korutürk Mahallesi, Vali Hüseyin Öğütçen Cd. No:2, 35330 Balçova/ İzmir
Telefon: 0232 259 0102

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 49

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!