Karagöl Tabiat Parkı: Ulaşım ve Kamp Ücretleri

Karagöl Tabiat Parkı
Karagöl Tabiat Parkı

Ülkemiz bilindiği üzere doğal güzellikleri ile tüm dünyada adından söz ettirmektedir. Gezilip görülebilecek birçok tarihi yeri ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran Türkiye’de özellikle Karagöl Tabiat Parkı dikkat çekmektedir. Doğa ile iç içe olan bu yer adeta İzmir’in saklı cenneti olarak göze çarpmaktadır. Özellikle şehrin gürültüsünden ve kalabalığından bunalan kişiler günlük hayattaki streslerini ve yorgunluklarını Karagöl Tabiat Parkı’nda atmaktadırlar.

Deniz seviyesinden yaklaşık 850 metre yükseklikte olan bu doğa harikası park, yaklaşık 19 hektarlık bir alan kaplamaktadır. Oldukça geniş olan ve İzmir Karşıyaka’da bulunana Karagöl Tabiat Parkı yerli ve yabancı birçok turisti çekmektedir. Bu tabiat parkı içerisinde doğa yürüyüşü, foto safari ve bisiklet gezintisi yapılabilmektedir. Yapacağınız faaliyetler tamamen size bağlıdır. Ayrıca Tabiat Parkı içerisinde kır gazinosu, piknik üniteleri, büfe, karavan alanı ve çadırlı kamp yapılabilecek bölümler yer almaktadır.

Karagöl Orman Kampı

Kamp yapmayı sevenler için de oldukça güzel bir seçenek olan Karagöl Kamp Alanı, içerisinde yer alan çadırlı kamp alanı birçok doğa severin akınına uğramaktadır. Temiz havası ve İzmir’i yüksekten izleme imkânı ile çokça tercih edilen Karagöl Orman Kampı‘nda doğa ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. İş hayatının stresinden bunalan kişiler bu alana gelerek hafta sonları kamp yapmaktadır.

Karagolde Kamp
Karagöl’de Kamp

Tabiat Parkında yer alan büfe ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri karşılamanızda size yardımcı oluyor. Kamp alanına girerken belli bir giriş ücreti olduğunu da belirtmekte fayda var. Araç ile giriş ücreti 30 TL iken yaya giriş yapmak isterseniz 10 TL ücret ödüyorsunuz. Gayet makul olan ücretler sizden giriş ve konaklama bedeli olarak alınmaktadır. Ayrıca çadırda kamp yapabilmek için de 40 TL ödemeniz gerekmektedir.

Karagöl’de Mangal Yakılıyor Mu?

Karagöl, piknik alanı olarak da ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Dilerseniz kendi götürdüğünüz mangalınızı yakabilir, dilerseniz oradan mangal kiralayıp kömür satın alarak harika bir piknik günü geçirebilirsiniz. Mangal yakmanıza izin verilen Karagöl piknik alanında giriş çıkış saatleri yaz döneminde 08:00-20:30 şeklindedir. Kış döneminde ise bu saatler 08:00-18:00 şeklinde güncellenir.

Karagöl Kamp Ücretleri 2021

Karagöl, İzmir’e yakın kamp yapılabilecek en güzel yerlerden biridir. Orman kampı severler için harika bir mekan olan Karagöl’de kamp ücretleri de makul seviyelerdedir. Karagöl’de çadır kampı için ödeyeceğiniz günlük ücret 40 TL’dir. Fiyatlar hakkında detaylı tabloyu aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

Karagöl Kamp ve Mangal Ücretleri
Karagöl Kamp ve Mangal Ücretleri

Karagöl’e Nasıl Gidilir?

Bölgenin İzmir’in Karşıyaka ilçesine olan uzaklığı yaklaşık 25 km’dir. İzmir merkezden Karagöl Tabiat Parkı’na gitmek isteyen kişiler Karşıyaka bölgesinden ulaşımı sağlayabilmektedir. Ulaşım için ilk etapta Yamanlar Koleji’ne doğru gelmeniz gerekiyor. Daha sonra çiftlik hayvanlarının bulunduğu yerden yolunuza devam etmelisiniz. Virajlı yolları aştıktan sonra Yamanlar Dağı’na tırmanarak yolunuza devam ederseniz yolun sonunda Karagöl Tabiat Parkı’na ulaşacaksınız.

Karagöl Orman Kampı Haritası

Ortalama puan 5 / 5. Verilen oy sayısı: 45

Henüz oy kullanılmadı. İlk oyu siz kullanın!